Könyvolvasás: Colleen Hoover - Slammed (Szívcsapás)

Bár az írónő másik magyarul megjelent könyvéről, a Hopelessről nem írtam kritikát a blogon, itt muszáj róla kicsit beszélnem róla, mert igen, azt is olvastam.
 
Szóval Hopeless.

Az egyik legátgondoltabb regény volt, amit YA/NA-szinten olvastam. Hogy tetszett-e? Nem. Amikor olvastam, akkor hallottak a szobatársaim először káromkodni. (Szegények, sokperces panasz- és düháradatot zúdítottam rájuk. xD Mert a srác bemászott a lány ágyába az éjszaka közepén, miután ki tudja mióta nem beszéltek, és ez romantikus volt, nem félelmetes, ijesztő és aggodalomra okot adó, és...) Nem tetszettek a végére erőltetetté váló egybeesések és fordulatok, hogy mindenre megoldás volt a szex, hogy a legjobb barátnőnek annyi jelentősége volt, hogy Sky kapott tőle telefont (még akkor is, ha egyébként a regény első fejezete zseniális és ötletes kezdés volt), hogy halál egyszerű volt a nyelvezet. Persze, akadtak olyan dolgok is, amik tetszettek, mint az első fejezet, a mormonos running gag, a csillagok meg becenevek jelentősége - igen, mert ez utóbbiak miatt mondom, hogy mennyire átgondolt történet a Hopeless. Minden részlet, akármilyen jelentéktelennek is tűnt, úgy illett a nagy egészbe, mint egy kirakós darabka. Szóval bár én nem szerettem a könyvet, elismerem az erényeit, és valahol értem a lelkesedést is, ami övezi a Hopelesst.

Nos, ami a Slammedet illeti...

Várakozó álláspont II.: Maggie Stiefvater - Blue Lily, Lily Blue

A Blue Lily, Lily Blue (BLLB) a Hollófiúk sorozat harmadik (de nem utolsó!) darabja.
Az előző posztomban a BLLB közelgő (USA-ban: október 21.) megjelenése kapcsán a regényről elmélkedtem. Elmélkedés alatt itt azt értem, hogy lefordítottam Maggie elmélkedését, és hozzáfűztem, hogy wow. Meglehet, hogy más kifejező jelzőt használtam.

Ma mindenesetre a Hollófiúk tumblr közösségétől lopok ötletet, és a tizenöt napos kihívást egyetlen bejegyzésbe rövidítem. A pontok a következők lesznek:

Day 15: Favorite TRC character (Kedvenc karakter)
Day 14: A scene that made you laugh/smile (Egy jelenet, ami megnevettetett/megmosolyogtatott)
Day 13: Favorite Adam quote (Kedvenc Adam-idézet)
Day 12: BROTP (Kedvenc nem romantikus páros)
Day 11: Favorite setting/location (Kedvenc helyszín)
Day 10: Favorite Ronan Quote (Kedvenc Ronan-idézet)
Day 9: Favorite scene from The Raven Boys (Kedvenc jelenet A Hollófiúkból)
Day 8: Favorite Scene from The Dream Thieves (Kedvenc jelenet Az álomrablókból)
Day 7: Favorite Noah quote (Kedvenc Noah-idézet)
Day 6: Most gut-wrenching/heart-breaking scene (A legsírósabb jelenet)
Day 5: Your Raven Cycle OTP (Kedvenc romantikus páros)
Day 4: Favorite Blue quote (Kedvenc Blue-idézet)
Day 3: Most Romantic scene (Legromantikusabb jelenet)
Day 2: Favorite Gansey quote (Kedvenc Gansey-idézet)
Day 1: **RELEASE DAY** Post a picture of your shiny new copy of Blue Lily, Lily Blue (Kép a friss BLLB-ról. Anyátok.)

Most kell figyelmeztetnem mindenkit, hogy a könyvekből angolul fogok idézni. Angolul imádom ezt a sorozatot, bocsi.

Várakozó álláspont I.: Maggie Steifvater - Blue Lily, Lily Blue

Október 21-én az Egyesült Államokban megjelenik Maggie Stiefvater Hollófiúk sorozatának (tetralógiának) harmadik része, a Blue Lily, Lily Blue (a továbbiakban: BLLB). Én már eszméletlenül várom! Jelenleg ez a kedvenc könyvsorozatom, sőt összességében YA szinten is csak Maggie másik sorozatával (nem, Lament, nem rólad van szó, sosincs rólad szó), a Mercy Falls farkasaival versenyzik. 

Ebben a bejegyzésben tehát aktívan várok. És majd a következőben is (ki nem találjátok, hogy annak "Várakozó álláspont II." lesz a címe). Előbb a címről lesz szó kicsit, majd a második részben néhány nap múlva a tumblr közösségben terjedő visszaszámlálást foglalom én egybe, főleg mert csak összetörné a szívemet, hogy az utolsó nap feladatát, azaz hogy fotózkodjam a BLLB friss példányával, úgysem tudnám teljesíteni. Még pár hét lesz, mire az én példányom ideér. :(

Mindenesetre, ma a címről!

Könyvolvasás: Patrick Ness - Soha nincs vége

Patrick Ness a Könyvfesztivál óta igen előkelő helyen szerepelt a "Tőle Olvasnom Kell Mert Muszáj"-listámon. Mondhatni, az élén tanyázott. Úgy ültem be a könyvbemutatós beszélgetésre áprilisban, hogy a Kés a zajban fülszövegén túl fogalmam sem volt róla, mit ír, hogyan ír. De YA és hallhatok élőben egy YA írót beszélni angolul! Igazából nem is számított, ki ő. Aztán tényleg ott ültem, hallgattam őt, és egyrészt rájöttem, hogy mennyire jófej és milyen jó humora van, másrészt hogy az, ahogyan a regényeiről, azok felépítéséről, a karakterekről, egyáltalán az írásról beszél, kísértetiesen hasonlít arra, amit én gondolok, én keresek egy könyvben. Szóval annak a bizonyos listának az élére ugrott.
Ehhez képest persze nevetséges, hogy több mint fél évvel később jutottam csak el addig, hogy végre kézbe vegyem egy könyvét, de na, megfontoltam, melyik legyen az. 
A Soha nincs végének tehát hatalmas elvárásokkal álltam neki, aminek hát... mondjuk ki, sok tekintetben nem tudott megfelelni, még ha igazából tetszett is a regény.
A fiú kétségbeesetten, magányosan merül el a háborgó tengerben.
Meghal.
Majd felébred, csupaszon, a testét zúzódások borítják, de életben van.
Hogy lehet ez? És mi ez a különös, elhagyatott hely?
Ahogy lassan megérti, hogy mi történik vele, a fiú egyre jobban mer remélni.
Talán ez nem a vég…
Talán még nincs vége…
(A bejegyzés nagyon SPOILERES lesz. Csak az merészkedjen a tovább mögé, akinek ez nem jelent problémát.)
(Ha már épp továbbkattintottál volna, de még nem olvastad a könyvet, gondold át még egyszer. Ez az a könyv, ami nagyban épít a csavarokra.)
(Biztos vagy a dolgodban? :))

Könyvolvasás és filmnézés: Hadd mondjam el...

Röviddel azután, hogy elolvastam Laurie Halse Andersontól a Jégviráglányokat, rávetettem magam a másik magyarul megjelent regényére, a Hadd mondjam el...-re is, hogy aztán rávessem magam az ebből készült filmre is.

A könyv fülszövege, de mivel az alapanyaghoz eléggé hű adaptációról van szó, ez a film lényege is:

Miért kerülik Melindát iskolatársai? S ő miért viselkedik olyan különösen? Alig beszél, egyre inkább magába zárkózik, pedig nagyon is szeretne ismét a közösséghez tartozni. Történhetett valami, de mi és mikor?
Mi okozza a zavart a tizennégy éves lányban s körülötte? Mi oszlathatja el annak a borzalmas nyári bulinak az emlékét, s teheti a helyére az ott történteket?