Könyvolvasás: Maggie Stiefvater - Lament - A Látó szerelme

Maggie Stiefvater egyike a kedvenc íróimnak, a Shiver-trilógia például lassan honvággyal küszködik, annyiszor hurcolom magammal mindenfelé, hogy újraolvassam a legjobb részeket. Nemrég át is rendeztem a könyvespolcomat, hogy ne mindig teljesen hátulról kelljen előhalászni a köteteket. (A másik ilyen
könyvsorozat amúgy a Harry Potter nálam, azokat is már rutinból csapom fel a kedvenc jeleneteknél.)

Maggie Stiefvater azonban mindamellett, hogy megírta az egyik legkedvesebb trilógiámat, rendkívül inspiráló személyiség is. A tovább mögött igyekszem pontokba gyűjteni, miért is lehet őt kedvelni, aztán rátérek a Magyarországon legutóbb megjelent regényére is.

Random random: Csillagainkban a hiba

Egy kicsinyke összevisszaság következik John Green könyvével és a közelgő (jó, annyira még nem közeleg, de lesz!) filmváltozattal kapcsolatban.

Random írás: Pennás írás

A napokban részt vettem a Pennát a kézbe! (irokhaakarok.blogspot.hu) nevű oldal egyik gyakorlati feladatán. A blog rendszeresen hirdet ilyeneket, hol zenére kell írni rövid történeteket (mint most), hol megadott szavak alapján, de vannak ennél extrémebb kihívások is. Egy azonban közös bennük: ötletesek és remek alapot adnak ahhoz, hogy írj valamit akkor is, ha éppen nincs ihleted, vagy épp időd valami hosszabbra. Érdemes a régebbi, lejárt feladatokhoz is visszanézni, és ha másnak nem, hát magunknak írogatni rá. Hátha összehozunk olyasmit, amit később máshoz is hasznosítani tudunk. De ha nem, akkor is legalább írtunk és jól szórakoztunk. A legújabb felhívás még javában zajlik, a kommentek közé várja Szatti a megoldásokat. :)
Az én előző feladatra írt egypercesemet a tovább mögött lehet olvasni, mellékelve Szatti ihletadó zenéjét is.

Napló a regényírásról III.

A nagyobb képet látni

Az írás része a regénynek továbbra is ott áll, ahol  hagytam, hétvégén nem voltam itthon meg laptop közelében sem, így az energiáimat maximum az ötletelgetésre fordíthattam. Jól is jött, mert így nem halogathattam tovább, hogy ne csak a szereplőimmel és az ő sorsukkal foglalkozzak, és hogy honnan hova akarom őket eljuttatni a történet végére, hanem a nagyobb képre is koncentráljak. Azaz mi is a cselekmény, azon kívül, hogy mindenki igyekszik megtalálni a saját helyét az életében. 

Fanfiction: Mi teszi a Roxfortot? (Harry Potter)

Egy újabb fanfiction mutatóba tőlem, mert a regénnyel, mint írtam, éppen sehogy se állok. Ezúttal Harry Potter témában olvasható egy egyperces, a tovább mögött.

Napló a regényírásról II.

Inspirálni magunkat

Sajnos a napokban nem volt időm túl sokat haladni a regénnyel, ugyanis részt veszek egy amatőr, internetes pályázaton, és arra dolgozok egy novellán. De azért igyekszem ötletelni, a minap például az egyik karakterem állt össze a fejemben, a motivációi, és ez teljesen új megvilágításba helyezte őt is, meg a családját is. Igazi sikerélmény volt. :) A másik, ami írás híján előrelendíthet, az az ihletkeresés. Az egyik régi, fejben beleszeretős ötletemhez akaratlanul is szembejönnek velem az inspiráló képek, a passzoló zenék. Itt ez se működik ilyen könnyen, mert miért is tenné?! 

A tovább mögött rövid elmélkedés arról, hogy mik inspirálhatnak egy történetet, és ez miért segítség nekem.

Könyvolvasás: Delphine de Vigan - No és Én

Mostanában szeretnek megtalálni a furcsa hangulatú regények, az olyanok, mint amilyen a No és Én is. A könyv a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában jelent meg, a Vörös Pöttyös-sorozatban - nem volt kérdés, hogy a kíváncsiságomat felkelti. 

Rögtön lekaptam a polcról a könyvtárban. 
Az eljárás nálam ez után a következő: tartalom elolvasása, első mondat, meg még két helyen felcsapom. Ha semmi elborzasztót nem találok egyikben se, akkor nekiállok. Persze, vannak kivételek, amikor szembetalálom magam rögtön egy olyan résszel, ami nem tetszik, és mégis elolvasom a regényt. (Ilyen volt anno az Alkonyat, ahol a felcsapásomnál Bella éppen Edward V-kivágású felsőjéről, a mellkasáról meg az arcáról áradozott, ami kolosszális diadalt aratott, hogy magára tudta vonni a figyelmet. "-.-) De a No és Énnél a tartalom is valami mást ígért, és a fogalmazásmód se adott okot az aggodalomra. Belevágtam hát és egy különleges élménnyel lettem gazdagabb.